Get Adobe Flash player
  1. Ucieszy nas każde zapytanie o ofertę oraz zgłoszenie uwag.

Kamera OnLine

Oferta specjalna

Pensjonat

Wypożyczalnia pensjonatu

Wspomnienia

Atrakcje turystyczne okolicy

 Co warto u nas zobaczyć

Mało, kto o tym wie, ale Karkonosze to najstarsze geologiczne i historyczne góry Polski. Na przestrzeni wieków przechodziły to w ręce Polaków to Czechów, to pod panowanie Niemców, pod którymi były najdłużej. W ciągu tak długiego okresu powstały piękne budowle, które do dziś przyciągają zwiedzających je turystów.
Niektóre z nich pokazane są w muzeum miniatur w Kowarach. Szczególnie polecamy zamek Czocha, Chojnik, Książ, Bolków, pałace w Wojanowie, Łomnicy, Kornikach i wiele innych.
(pełna informacja na stronie ( www.park-miniatur.com )

Z racji korzystnego położenia tutejsze biura turystyczne organizują jednodniowe wycieczki do Pragi i Drezna i Skalnego Miasta. Perła Karkonoszy – to Szklarska Poręba – a to właśnie tu w XIII wieku powstała znana na całym świecie Huta Szkła kryształowego. Pozostałości tej huty jak i tradycyjne metody wyrobu szkła można po dzień dzisiejszy oglądnąć w „Leśnej hucie” ( www.lesnahuta.pl )
Na przełomie stuleci przez Karkonosze przewineło się wiele ludów, które pozostawiły po sobie zwyczaje, legendy…Można je posłuchać i obejrzeć scenografię do nich stworzoną w zamku legend Śląskich, w Pławnej u znanego malarza Dariusza Milińskiego ( www.zamekslaskichlegend.pl )

Oczkiem naszego miasta jest stara Chata Walońska, w której mistrz Juliusz ciekawie opowiada o otoczonym minerałami historii tych ziem i ludów tu przez stulecia zamieszkujących. ( www.chatawalonska.pl )
Ale to, z czego najbardziej słyną Karkonosze to wodospady, dwa najpiękniejsze i największe są w Szklarskiej Porębie.
Piękne widoki, lasy świerkowo – bukowe, kilkaset kilometrów tras pieszych i rowerowych, najpiękniejsze w Polsce trasy narciarstwa biegowego, idealnie czyste powietrze – to warto zobaczyć i zakosztować.
Kto raz tu przyjedzie wielokroć wracać tu będzie.